تحلیل دسته گلهای خاندان سلطنتی کیت و مگان

تحلیل دسته گلهای خاندان سلطنتی کیت و مگان

در میان هیجان و سرگرمی هر مراسم عروس انگلیس، از ملکه ویکتوریا در سال 1840 گرفته تا کیت و مگان، توجه به عطر و تاج، لاک ناخن، دسته گل عروس و حلقه های نامزدی، وجود داشته است که از میان همه ی آنها دسته گل هر عروس موضوع مشترک این مراسم ها بوده است.

دسته گل عروس سلطنتی، مگان

دسته گل سلطنتی مگان مارکل به احتمال زیاد از سنت استفاده از گلهای سفید و شاخ و برگهای سبز پیروی می کند، اما همچنین اشاره به شخصیت مگان نیز دارد. به نظر می رسد انتخاب گل رز سفید که نمادی از عشق ابدی می باشد، در دسته گل ظاهر می گردد.

اما با یک نگاه اجمالی به اینستاگرام مگان مارکل خواهید دید که ، مانند بسیاری دیگر ، او طرفدار بزرگ گل peonies است. حضور گل peonies که نمادی از افتخار و عشق است، در یک دسته گل عروسی سلطنتی کمتر سنتی به نظر می آید، اما به طور کلی استفاده از آن برای عروسی ها بسیار محبوب است.

چه گلهایی در دسته گل سلطنتی عروسی مگان وجود داشت؟

 • زنبق دره: شکوفه ای بسیار معطر بهاری که نمادی از "بازگشت به خوشبختی" است.
 • Sweet Peas: یک گل کاملا انگلیسی انگلیسی به معنی "لذت سعادتمندانه".
 • یاس: یک گل خوشبو زیبا ، که نشان دهنده عشق و فروتنی است.
 • Astilbe: به معنای "من منتظر شما خواهم بود" ، این شکوفه خیره کننده نماد صبر و فداکاری است.
 • Astrantia: گل های وحشی زیبا که یادآور یک باغ روستایی انگلیسی است.
 • گل مروارید: به معنای "موفقیت و عشق در ازدواج" ، این گل ظریف یکی از اصلی ترین دسته گل های عروسی سلطنتی است.
 • Not-me-nots: که جز گلهای مورد علاقه پرنسس دیانا می باشد.

گل اصلی این دسته گل، زنبق دره بود، شکوفه ای بسیار معطر بهاری که موردعلاقه عروس های سلطنتی از جمله دوشس کمبریج و دوشس کورن وال قرار گرفت. این گل با مخلوطی از سایر گلهای بهاری سفید، شامل نخود فرنگی شیرین ، استرانتیا ، استیلبه و یاسمن که همگی با ابریشم خام به سبک گره خورده دسته بندی شده بود، تکمیل گردید. با داشتن بسیاری از گلهای معطر زیبا ، دسته گل مگان باورنکردنی ترین عطر را به عنوان یک همراه زیبا برای عروس داشت که از راهرو عبور می کرد.

دسته گل عروسی مگان مارکل ، مطابق با سنت، شامل گل مروارید نیز بود، گلی که از سال 1800 توسط هر عروس سلطنتی حمل می شد. در واقع ساقه های مورد استفاده در دسته گل عروسی سلطنتی از باغ های ملکه ویکتوریا در خانه آزبورن در جزیره وایت گرفته شده و از همان بوته ای که در گذشته برای دسته گل ملکه الیزابت و بسیاری از عروس های سلطنتی قبل از او گل داده بود ، بریده شده است.

با حرکتی به همان اندازه متفکرانه مشخص شد که پرنس هری در شب عروسی تعدادی گل از دسته گل عروس را با دست خود چیده است. پرنس گلها را از باغهای خصوصی این زوج در کاخ کنزینگتون جمع کرد و از گل فروشی فیلیپا کرادوک خواست که آنها را در دسته گل مگان قرار دهد.

ورودی کلیسا با یک طاق نما با شکوه و شکوفه گل، تزیین گردیده و زمینه مناسبی را برای عکس در پله های بیرون فراهم می کرد. در این طرح ها بود که گل دوست داشتنی peonies مگان با گل رز سفید باغ و انبوهی از سبزه گرفته شده از املاک ویندزور ظاهری رویایی را ایجاد کرده بود. 

دسته گل عروسی مگان

دسته گل عروس سلطنتی، کیت

دسته گل عروس کیت میدلتون، مانند لباس عروس، لوازم جانبی و رویکرد کلی او به عروسی ، زیبا، غیر معمول و تحت سلطه انتخاب های شخصی اش بود. دسته گل سلطنتی توسط گل فروشی مشهور لندن طراحی شد.

دسته گل کیت، ترکیب کوچکی از 4 گل بریتانیایی بود که به طور قابل توجهی کوچکتر از حد معمول بود. در هر صورت این انتخاب قطعی کیت بود. دسته گل کیت با طراحی ساده و زیبا ، کاملا متفاوت به نظر می رسید، زنبق دره در حالی که بومی و فصلی است اما گیاه ارزانی نیست و انتخاب آن برای یک پرنسس عالی بود.

دسته گل عروس

کیت ترجیح داد هنگام انتخاب دسته گل خود، به زبان گلهایی كه توسط ملكه ویكتوریا مشهور شده است ، اشاره كند. انتخاب گل های کیت، دارای اهمیت است و سیگنال خاصی را برای افرادی كه می توانند سرنخ ها را بخوانند ، تفسیر می كند. پیام های پنهان شده در دسته گل سلطنتی کیت باید ترکیبی از موارد زیر باشد:

 • زنبق دره: قابل اعتماد ، خلوص قلب و شیرینی
 • ویلیام شیرین: کمال و جلال و شکوه و در مورد کیت ، معنای مستقیم تری برای دامادش نیز دارد
 • میرتل: امید و عشق
 • سنبل : ورزش یا بازی و ثبات

دسته گل عروسی کیت

با عنوان کردن این نمادها، این شما هستید که عروس و عشق او به داماد را تعبیر می کنید. اما پیام انتخابی این گل ها، تصویری از یک رابطه بسیار شیرین، عاشقانه و واقعی ایجاد می کند و شاید گواهی بر سالهایی است که با هم بوده اند، اینکه چگونه می خواهند برای همیشه در کنار هم بمانند.


ارسال نظر